Peniaze, dobrý plat, vysoké finančné hodnotenie, lóve, mamón – to je 5 dôvodov, prečo sa stať programátorom či programátorkou. Hm, vlastne je to jeden dôvod. Ale teraz vážne. Je dobrý plat programátora najdôležitejším dôvodom, prečo sa stať programátorom?
Načítanie vstupu však nie je takmer v žiadnom jazyku triviálna záležitosť a preto vždy, keď chcem načítavať vstup od používateľa musím proste googliť.
Chceš sa naučiť programovať? Super. Ktorý programovací jazyk sa máš naučiť, a čo vlastne znamená vedieť programovať? Čítaj ďalej.
Ako sa stal doktorand z fyziky Java backend developerom? Aký je jeho príbeh a prečo sa rozhodol pre programovanie?
Ako sa stal Juraj z Košíc Java programátor za rok a pol učenia sa? Bez vysokej školy informatickej či predchádzajúcich skúsenostiach?
Prečítaj si druhý príbeh v sérii rozhovorov so samoukmi programátormi.
V tejto sérií sa pýtame samoukov otázky ohľadom ich cesty k pracovnej pozície programátora.
Išiel by som znova na vysokú školu, keby som sa vrátil do minulosti? Premýšľam nad tým, čo mi vysoká škola dala, a či sa mi to celkovo oplatilo.
Čo je to gamifikácia a prečo je to niekedy problém? Aký je rozdieľ medzi internou a externou motiváciou? Pofilozofujeme nad tým, ako byť šťastnejší a o tom, prečo instagram nie je náš kamarát.
Veľmi zriedka sa ti ako programátorovi stane, že kód, ktorý napíšeš, je dokonalý na prvý pokus. Hm, tvoj kód vlastne možno nikdy nebude dokonalý. Ale na to, aby si sa k dokonalosti aspoň ako tak vedel alebo vedela priblížiť je tu refaktorovanie.