Logo

Kotlin, Spring Boot a Heroku – Úvod (1/4)

Existuje veľa tutoriálov, ktoré hovoria o tom, ako vytvoriť Spring Boot REST API (backend). Existuje aj veľa tutoriálov, ktoré hovoria, ako takúto API dostaneme “do sveta”. Ja som sa rozhodol, že tieto dve veci spojím a vytvorím jeden rýchly (aspoň dúfam) Spring Boot tutoriál na vytváranie a aj deployovanie Spring Boot API. A aby to nebola úplna nuda, tak si aplikáciu nakódime v Kotlin-e.

Spring Boot logo

Čo ťa tento Spring Boot tutoriál naučí?

Pre tých, ktorí nemajú Spring Boot API, ktorú by mohli deploynúť, takúto API najprv vytvoríme. Pôjde o veľmi jednoduchú API, ktorá nám umožní ukladať prihlasovacie údaje k rôznym stránkam – jednoduchý (celkom okresaný) backend pre Password Manager.

Keď budeme mať vytvorenú základnú kostru, ktorá vie prijímať HTTP requesty, tak k API pridáme databázu, do ktorej budeme naše dáta ukladať. Kým aplikáciu deployneme, tak budeme používať iba lokálnu (súborovú) databázu H2.

Po pridaní databázy už budeme môcť našu aplikáciu konečne deploynúť. Na deployovanie budeme používať Heroku. Prečo Heroku? Pretože je zadarmo, na registráciu nevyžaduje platobnú kartu (na rozdiel od AWS) a je to stále dostatočne jednoduché.

Na konci tutoriálu by sme mali mať funkčnú API, ktorá je dostupná celému internetu, beží nepretržite a budeme ju vedieť aj ľahko upravovať a znova deployovať. Budeme mať proste skoro hotový backendový produkt…skoro.

Kotlin, Spring Boot a Heroku – Vytvorenie API (2/4)
Kotlin, Spring Boot a Heroku – Databáza (3/4)
Kotlin, Spring Boot a Heroku – Heroku (4/4)

Kód k tutoriálu nájdeš na našom GitHub-e.

Nasledujúca časť - Vytvorenie API

Logo
Street of Code o.z.Hlaváčiková 2984105, Bratislava
Chcem odoberať novinky
Poskytnutím emailu súhlasíš s jeho spracovaním v súlade s GDPR.
Copyright © 2024 Street of Code
Kód tejto stránky si vieš pozrieť na našom GitHub-e